بخشی از کتاب سلمان رشدی

بخشی از کتاب سلمان رشدی که خمینی حکم اعدامش را صادر کرد :

“از شیطان پوزش می‌طلبیم! نباید فراموش کنیم که ما فقط یک طرف داستان را شنیده‌ایم؛چون تمام کتاب‌های آسمانی را خدا نوشته .

چه کسی می تواند به این سئوال  پاسخ دهد؟ شما که شیطان را چیزی برای فریب و گمراهی انسان ها   میدانید به ما بگویید :

اگر شیطان بخواهد انسان ها را گمراه کند و برایشان کتابی بنویسد، آن کتاب را چگونه خواهد نوشت؟

آیا می گوید: من شیطان هستم و این کتاب من است و شما باید از آن پیروی کنید؟ و یا اینکه برای فریب شما  می گوید: من  خدا هستم و این کلام من است…

قدرت  خدا بیشتر است یا شیطان؟

اگر قدرت خدا بیشتر است، چرا بعد از 9 هزار سال و با فرستادن بیش از 124000 پیامبر به زمین هنوز نتوانسته صلح و آرامش را فراهم کند؟ مسلمانی به یک زرتشتی گفت:

چرا مسلمان نمی شوی ؟

گفت: اگر خدا بخواهد می شوم .

مسلمان گفت: خدا می خواهد ولی شیطان نمی گذارد.

زرتشتی گفت : من تابع قوی ترین آنها هستم حالا که شیطان قوی تر است!

شما اعتقاد دارید که شیطان وجود دارد و وظیفه شیطان، حیله و فریب انسان هاست. از کجا معلوم که شیطان پیامبران را فریب نداده باشد و خود را جای خدا  معرفی نکرده باشد؟ بعد از هزاران سال مشاهده می کنیم که انسان ها به اسم دین کشتار می کنند، سنگسار می کنند و کل کره زمین را جنگ  و نفرت فرا گرفته !؟ اگر خدا می خواست که انسان ها را هدایت کند ، تنها با فرستادن یک مورچه به زمین می توانست صلح و آرامش را به ارمغان آورد.

اگر شیطان در زمین حکومت می کرد چه می گفت:

می گفت: در راه شیطان کشتار کنید  و اگر به دین شما روی نیاوردند: بکشیدشان ومالک زنانشان در جنگ شوید. میگفت: هر که با شیطان نباشد گردنش را بزنید و انگشتانش را قطع کنید ، دستها و پاهایشان بر خلاف جهت بریده شوند.

می گفت: زنانی که از شما نافرمانی دارند را با زدن تنبیه کنید و زنانی که به شما خیانت کرده اند را در زمین چال کنید و با سنگ آنقدر بزنید تا کشته شوند….

مگر شما مسلمانان نمیگویید باید تعقل کرد.

مگر لازمه تعقل شک و تردید نیست؟

پس چرا شک نمیکنید؟

میدانید چرا شک نمیکنید، چون شیطان در کتاب قرآنش گفته شک در دین از گناهان کبیره است.

هیچ کس به اندازه شیطان از وجود خدا آگاهی‌ نداشت و هیچ کس به اندازه شیطان به خدا نزدیک نبود و هیچ کس به اندازه شیطان به هوشمندی، عظمت و قدرت خدا ایمان نداشت ولی‌ در آخر، شیطان برای خدا تَرِه هم خُرد نکرد و از اطاعت سر باز زد میدانید چرا؟ چون افسانه  خدا و شیطان  و کتابهای آسمانی سخن انسان است که با بی خِرَدی شروع شد و با بی خردی ادامه دارد

یک نظر بگذارید