چرا دغدغه اول مسولین حجاب است؟

 

محمدحسین روانبخش

چون حجاب دیواری است برای پنهان شدن بی عرضگی و غارت مسئولین

کنسرو خوراک گوشت آبدار مخصوص سگ‌های بالغ قیمت: ۸۵۰ هزار تومان. کنسرو مخصوص سگ با طعم مرغ و بوقلمون قیمت: ۶۸۰ هزار تومان.

خوراک ویژه‌ی پروبیوتیک به همراه حشرات خشک شده مخصوص همستر قیمت: ۵۲۰ هزار تومان یونجه‌ی معطر، تهیه شده در کوه‌های آلپ، کاملاً طبیعی مخصوص جوندگان خانگی قیمت: ۴۰۰ هزار تومان، قلاده چرم طبیعی در سه سایز قیمت: ۸۰۰ هزار تومان و…..

اینها قیمت برخی از محصولات موجود در یک فروشگاه حیوانات خانگی زنجیره‌ای (پت شاپ) در خیابان فرشته تهران است!

اینکه سگ خانگی در فلان محله‌ی شمال تهران کنسرو ۸۵۰ هزار تومانی بخورد یا همستری در ایران، یونجه‌ی کوه‌های آلپ را تناول کند خیلی اتفاق مبارکی ست!

یک سیستم حاکمیتی عریان سرمایه‌داری در ایران حکومت می‌کند که غیر قابل باورترین فاصله‌ی طبقاتی و اجتماعی را در تاریخ کشور به وجود آورده است.

به گونه‌ای که پول دو وعده خوراک یک سگ خانگی در یک شهر، تمام درآمد ِ ماهانه‌ی دست کم یک میلیون خانوار چهار نفره در همان شهر است!

این فقط یک قلم است.

لامبورگینی ۲۵ میلیارد تومانی یا آپارتمان ۹۰۰ میلیارد تومانی هم توی تهران فراوان است.

این سیستمی که در کشور حاکم است، فاسدترین نوع سرمایه‌داری غیر مولد است. نه مطلقاً ربطی به عقیده اکثریت مردم دارد، نه واقعاً عنادی با بزرگترین کشور سرمایه‌داری دنیا (آمریکا).

آن روی سکه‌ی همین شهر، حداقل ششصد هزار نفر زباله‌گرد است که سیصد هزار نفرشان کودکند و در طول سال شاید هرگز حتی یک وعده خوراک گوشت آبدار نمی‌خورند!

این است واقعیت سرزمینی که بر حمایت از مستضعفین و هم‌پیکری بنی‌آدم فخر به عالم می‌فروشد.

می‌دانید چرا دغدغه‌ی اول بسیاری از مسئولین جمهوری‌اسلامی ‎حجاب است ؟!

زیرا مقابله با بی‌حجابی تخصص نمی‌خواهد؛ یه دهان گشاد می‌خواهد، یک ون، دو سه مامور، اسلحه و دستبند ؛؛؛

کنترل نرخ تورم، مسکن، مقابله با بیکاری، فقر و … است که نیاز به تخصص، درایت و مدیریت دارد که مسئولان بی‌عرضه‌ترین و بی‌خاصیت‌ترین مسئولان دنیا هستند.

یادمان نرود

حجاب دیواریست برای پنهان شدن بی‌عرضگی و غارت دسته جمعی مسئولان.

 

@Sahamnewsorg

 

 

یک نظر بگذارید