دلیل گرایش مردم به حکومت پهلوی

 

یه عمه کوکبی داشتیم که  یه شوهری داشت به اسم مراد که خیلی بداخلاق بود فحش میداد معتاد بود دست بزن هم داشت  خلاصشو بگم گفت عمه کوکب که سه تا قدو نیم قد داشت گفت میخوام از مراد طلاق بگیرم  مراد هم گفت بچه ها رو جای مهرت بردار برو

عمه کوکب طلاقش گرفت و بعد چندسال  شوهر کرد به مش رجب از شانس بد مش رجب شوهر خوبی برای عمه کوکب نبود خلاصشو بگم اونم هر روز با عمه کوکب دعوا و مرافه داشتن عمه کوکب هم برای اینکه لج مش رجب رو دربیاره موقع دعوا مرافه از خوبیهای شوهر قبلی(مراد )میگفت اگه مراد دست بزن داشت حداقل خرجی میداد اماتو چی؟ مراد حداقل یه قیافه ای داشت توچی ؟مراد لااقل موقعی که نئشه بود به ما محبت میکرد توچی  و …..

با گفتن این حرفا عمه کوکب هم خودشو خالی میکردهم  لج مش رجب رو درمیاورد اما جالبش اینجا بود که که بعد چندسال کم کم خود عمه کوکب هم باورش شده بود که مراد آدم خوبی بوده پاک یادش رفته بود که مراد چه بلایی سرش آورده بود کتکهایی هم که خورده بود یادش رفته بودتا جایی که بچه هاش به عمه کوکب میگفتند تو که شوهر به این خوبی داشتی چراطلاق گرفتی که ماروهم آواره کنی؟

کار به جایی رسیده بود که همه اونایی که مراد رو ندیده بودن فکر میکردن مراد یه شوهر ایده آلی بوده که احتمالا کوکب خانم زبونم لال زیر سرش بلند شده و عاشق مش رجب شده بعدش سر ناسازگاری برداشته تا مراد طلاقش بده و بشه زن مش رجب داستان امروز ما با مملکتمون منو یاد  عمه کوکب با مراد و مش رجب میندازه

ملت سال ۵۷ انقلاب کرد تا از دست خاندان پهلوی راحت بشه و حالا که هممون منتقد وضع موجود هستیم یه جوری از پهلوی صحبت میکنیم انگار اون موقع مردم ما تو بهشت زندگی میکردن و ما با پشت پازدن به  مدینه فاضله ای که پهلوی برامون  ساخته بود خودمون رو انداختیم تو بغل مش رجب واقعیت اینه که هیچ ملتی را در هیچ جای تاریخ سراغ نداریم که خودش رو بندازه وسط خیابون و گلوله که بخواد حکومت رو عوض کنه اینکه به ما القا میکنن که  ایرانیها از سر سیری و یا دخالت اجنبی علیه پهلوی ها قیام کردن نوعی توهین به مردم ایران نیست؟به فرض که ملت  بی سواد بودن و  فریب خوردن و پهلوی حکومت ایده آل بود چطور ۹۵درصد مردم یک کشور  فریب خوردند توده ای ها چرا فریب خوردن؟ مارکسیستها چراقیام کردن؟ حزب دموکرات  یا کوموله چرا علیه شاه قیام کرد ؟اونهاهم  نمایندگان اجنبی بودند؟ حزب فرقان نماینده کدام اجنبی بود ؟مجاهدین خلق به کجا وابسته بود؟ اگر مذهبی ها فریب خوردن نهضت اسلامی چرا فریب خورد هیات موتلفه چرا فریب خورد، جبهه ملی چرا فریب خورد؟ اینکه ۹۵درصد مردم یک کشور علیه حکومت اید ه آل خود قبام کنند وما  اونها را احساساتی بنامیم نوعی توهین به مردم ایران اونم  مردم دهه ۴۰و ۵۰ نیست؟

فرض دیگه ای که برای خودمون بافتیم اینه که دولتهای غربی شاه را سرنگون گردند چون مخالف شاه بودند البته که دولتهای غربی هیچگاه بایک کشور مقتدر آنهم در خاورمیانه موافق نیستند اما با این فرض چرا دولتهای غربی تونستند این کار رابکنند مگر غیر از اینه که به قول سرلشگر زاهدی اگر ماایراد نداشتیم انقلاب نمی شد؟ امروزه در  یک تفکر غلط سیاه و سفید گیر افتاده ایم و نقد وضع موجود را مساوی بر تایید حکومت پهلوی میدانیم و نتیجه اینکه بدنبال یک عقب گرد تاریخی هستیم تا استبداد پهلوی را تطهیر کنیم .

اگرچه اغلب کسانی که در سال ۵۷ انقلاب کردند اکنون در میان ما نیستن اما هنوز هم اسنادی هست که به ما بگوید ملت ایران از سر احساسات قیام نکرد

کودتای ۲۸مرداد که دروغ نبود اشغال ایران در زمان متفقین که داستان نیست آیا گزارش سازمان عفو بین الملل درسال ۵۴  را میتوان انکار کردکه در این گزارش ایران را بدترین نقض کننده حقوق بشر معرفی میکند رای کمیته بین الملی حوقدانان ژنو  مبنی بر نقض حقوق شهروندی توسط حکومت را چگونه میتوان توجیه کرد؟ آیا نامه سرگشاده سازمان حقوق بشر به شاه را میتوان انکار کرد که  از شاه میخواهد که وضعیت رقت بار مردم ایران پایان دهد؟کتاب فردوست در مورد خاندان پهلوی را که وزارت فرهنگ وارشاد جمهوری اسلامی چاپ نکرده که از فساد خاندان پهلوی پرده بر میدارد ؟ آیا عملکرد غلط ج. اسلامی میتواند جمعه سیاه را از یاد ما ببرد؟کشتار مردم تبریز را میتوان از ذهن پاک کرد؟ کشته شدن دانش آموزان و دانش جویان در ۱۳ آبان را چطور؟ عکسهاو فیلمهای کشتار مردم در میدان ژاله در ۱۷شهریور که فتوشاپ نیستند؟ آیا میتوان گزارش کمیته حقیقت یاب را که پس از ۱۵سال اجازه بازرسی از زندانهای ساواک را میداد نادیده گرفت؟ گزارش دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل را مبنی بر قاچاق سازمان یافته مواد مخدر توسط خاندان پهلوی را میتوان دروغ فرض گرد؟

درنهایت اینکه

اگر امروز گرفتار مش رجب هستیم  مراد را تطهیر  نکنیم

یک نظر بگذارید