جنایت سرنگونی هواپیمای مسافربری را محکوم می‌کنیم!

 

از مبارزات اعتراضی مردم علیه رژیم جمهوری ا

سلامی پشتیبانی می کنیم!

فاجعه‌ی سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه تهران، توسط سپاه پاسداران، جنایتی آشکار است. جنایتی که به قتل ۱۷۶ تن مسافر و خدمه‌ی این هواپیما منجر شد و همگان را در بهت و حیرت فرو برد.سرنگونی این هواپیما بعد از موشک‌پرانی رژیم علیه پایگاه‌های آمریکا در عراق صورت گرفت. موشک‌پرانی ای که در عراق و پایگاه آمریکائی‌ها کشته‌ای نداشت، اما در خود کشور منجر به قتل ۱۷۶ تن شد.

رژیم جمهوری اسلامی با کتمان ساقط کردن هواپیمای اوکراین توسط سپاه پاسداران، طبق معمول چهل سال گذشته، بلافاصله به دروغ اعلام کرد که علت سقوط هواپیما نقص فنی بوده است. اما سه روز بعد زمانی که دلائل کافی برای سرنگونی هواپیما توسط سپاه پاسداران رژیم ارائه شد، زیر فشار بین المللی و افکار عمومی مجبور به پذیرش «اشتباه» خود شد.

تنها چند ساعت بعد از اعتراف به این جنایت، موج جدیدی از اعتراض‌ها علیه جمهوری اسلامی در کشور شکل گرفت و فضای اعتراض‌های آبان‌ماه دوباره زنده‌ترشد. تلاش رژیم با تعزیه‌گردانی برای قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف، در جهت سرپوش گذاشتن بر اعتراضات مردم و سرکوب و کشتار معترضان، در باتلاق جنایت جدید فرو رفت. خانواده‌های جانباختگان سرکوب‌های رژیم طی چهل سال گذشته با خانواده‌های داغدار مسافران هواپیما اعلام همدلی و همبستگی کردند. ده‌ها هزار تن زن و مرد مبارز به ویژه دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر و صنعتی در تهران و در شهرهای مختلف از جمله  اصفهان، شیراز، سنندج، ساری، بابل، رشت، کرمان، بروجرد، همدان، و … به خیابان‌ها آمدند. شعارهای مردم طنین خواست و اراده‌ی آن‌ها بود:

«مرگ بر اصل ولایت فقیه

سپاه جنایت می کند، رهبر حمایت می کند

حکومت سپاهی داعش ما شمائید

بترسید بترسید ما همه با هم هستیم

این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت

این همه ظلم و ذلت، مرگ بر این ولایت،

نه شاه می خوایم ، نه رهبر ، نه بد می خوایم ، نه بدتر!

اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم شد ماجرا

کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل را ستایش کنیم

زندانی سیاسی آزاد باید گردد

جمهوری اسلامی نابود باید گردد

و… »

کانون پشتیبانی از مبارزات مردم ایران در وین با اعلام همبستگی با خانواده‌های قربانیان کشتار رژیم، جنایت جمهوری اسلامی در سرنگونی هواپیمای مسافربری، دروغ به مردم و کتمان آن را محکوم می کند. از مبارزات مردم ایران، به‌ویژه دانشجویان سراسر کشور که پیشتاز و آغازگر اعتراضات اخیر بودند، حمایت، از خواست آنان مبنی بر پایان دادن به این رژیم آدمکش پشتیبانی می کند و هم‌صدائی خود با آنان را  که نه «شاه» می خواهند نه «رهبر»، نه «بد» می خواهند و نه «بدتر» اعلام می دارد.

کانون پشتیبانی از مبارزات مردم ایران در وین

۲۸ دی ۱۳۹۸ – ۱۸ ژانويه ۲۰۲۰

یک نظر بگذارید